SILA Projesi 3. bileşeni; Performans kriterleri geliştirme projesi

Daha önce 1. ve 2. bileşenlerinde yer aldığımız SILA projesinin 3. bileşeni olarak belirlenen “Adli Yardım (Legolate) avukatlarının performans kriterlerinin belirlenmesi ve geliştirilmesi projesi” nin bölge toplantısı 16.11.2018 tarihinde tam gün olarak Konya da düzenlendi.

Toplantıya Baromuzu temsilen Afyonkarahisar Barosu Adli Yardım Bürosunda birlikte görev yaptığımız çok değerli meslektaşlarım Av. Murat Bozok ve Av. Samimcan Uyar ile Baromuzu temsilen katılarak katıkada bulunduk.

Konu; meslektaşların performanslarının değerlendirilmesine ilişkin kriterlerin belirlenmesiolarak belirlenince, oldukça hassasbir zeminde yer alıyor. Zira bir yandan avukatın bağımsızlığını devam ettirmek bir yandan da adli yardım uygulamalarında daha aktif görev alan mesletaşlarımızın teşvik edilmesinin temin etmek için çok hassas kriterler belirlenmesi gerekli.

AB ilerleme raporlarında sürekli eleştiri konusu olan ” adli yardım uygulamalarının içeriğinin yetersiz” liği bahsini umarım bu çalışmalar ve taslak yönetmelik ile gideribiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir