Ankara Ziyareti

Covid19 musibetinden sonra zaman mı daha hızlı akmaya başladı yoksa yoğun tempoda çalışmayı unutup süratli iş yapma yeteneklerimiz mi kayboldu bilemiyorum.

Henüz bir kaç gün gerçekleştiğini zannettiğim ve gecikmeden safyamda paylaşmayı istediğim ziyareti yazmaya koyulduğumda zamanın ne denli hızlı aktığının farkına varabildim.

23.12.2020 tarihinde Yönetim Kurulumuzla birlikte gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretinin faydalı geçtiğini söylemek iyiniyetlilik olmaz herhalde.

Adalat Bakanlığı’nı ziyaretimizde bizleri kabul eden Bakan Yardımcımız sayın Av. Zekeriya Birkan; gündemdeki demokratikleşme paketi ile avukatların UYAP üzerinden haciz kaldırabilme yetkisine kavuşacaklarını, harçların basitleşeceğini, İcra iflas kanunundaki istihkak prosedüründe değişiklikler olacağı e-duruşma uygulamasının yaygınlaşacağı gibi bir çok müjdeler verdi.

Akabinde bizleri kabul eden Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül beyefendiyi ziyaret etme imkanımız oldu.

Geçmiş dönemler Baro Başkanlığı görevini üstelenmiş olan, benimde 3.5 yıl aynı büroda çalışma imkanı bulduğum meslek üstadım Sayın Celal Mümtaz Akıncı’nın; Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanlığı’na seçilmesi nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Candan konukseverliği ile bizleri ağırlayan sayın başkanımıza yeni görvinde muvafakiyetler diledik.

Anayasa Mahkemesi’ndeki hayırlı olsun ziyaretimiz sonrasındaki adresimiz Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı idi. Ziyaretimizde Başkan Av.Metin Feyzioğlu ile yönetim kurulu üyeleri Av. Ünsal Toker , Av.Sabiha Tekin, Av.Sabri Erdal Güngör bizleri ağırladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir