SILA Projesi

Kısa Adı “Sila Projesi” olan “Adalete erişim için Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi” nin 7-8 Temmuz tarihlerindeki “Ortak Çözümler” başlığı ile Balıkesir’de yapılan toplantısı sonrasında 17-18 Mart tarihlerindeki Rixos Downtown Otel’de, tüm Türkiye’den 134 avukatın katılımıyla gerçekleştirilen Antalya Toplantısına da Afyonkarahisar Baro Başkanlığı’nı temsilen Sn. Av.İsmail Akgül, Sn.Av.İsmail Tuğral ve Sn.Av.Yusuf Onur Seçme ile birlikte katılım sağladık.

2 günlük oldukça yoğun ve faydalı geçen programda: SIla program

  • Türkiyede kırılgan ve dezavantajlı olmak
  • Adli yardım müvekkillerini temsil etmek için gerekli beceriler
  • Mültecilerin etkili biçimde temsili
  • Topslumsal cinsiyet ve yaş  konularında eğitim çalışması icra edildi.

Proje bu haliyle sonlanırken, Afyonkarahisar Baro Başkanlığı olarak kurumsal olarak bizimde görevimiz de sona ermiş oldu.  Geçmiş programlar ile projenin detaylı bilgi ve dökümanlarına ulaşmak için  http://www.silaprojesi.org adresini ziyaret etmeniz yeterli. Bu internet adresinden proje bilgileri dışında; yüksek mahkeme kararlarına ve bilimsel makalelere ulaşmak mümkün.

Ayrıca Avrupa Birliği’nin adalet, hukuk alanındaki online kurslarına katılmak için de http://help.elearning.ext.coe.int/   adresine girmeniz ve basit kayıt işlemlerini tamamlamınız yeterli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir